Aktualności 23.02.2005
Nowy rekord prędkości
Kolejna bariera pokonana. Kierowca Jan Fatthauer, jednocześnie właściciel firmy 9ff ustanowił nowy rekord prędkości: 388 km/h dla seryjnie produkowanych aut wyposażonych w opony standardowej produkcji.

Logo firmy 9ff.
Jego samochód zbudowany na bazie Porsche GT3, którym ustanowił rekord, został wyposażony w opony ContiSportContact 2 Vmax, które zapewniały dobrą przyczepność nawet przy takiej „huraganowej” prędkości. Skonstruowany przez firmę 9ff na bazie Porsche GT3 pojazd ma 3,8 l silnik bokser z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 620 kW. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji masa pojazdu wynosi zaledwie 1.300 kg, czyli mniej niż ciężar standardowego VW Golfa.
Bicie rekordu odbyło się w pierwszych dniach stycznia 2005 roku na torze wyścigowym w Nardó w południowych Włoszech. Porsche GT3 wyposażono w opony ContiSportContact 2 Vmax, rozmiar 235/35 ZR 19 z przodu oraz 275/30 ZR 19 z tyłu. Opony te, wytwarzane przez firmę Continental są dzisiaj najszybszymi oponami standardowej produkcji na świecie. Firma 9ff planuje już kolejną próbę bicia rekordu szybkości jazdy. Tym razem na celowniku pojawi się przejazd z prędkością 400 km/h i po raz kolejny Porsche GT3 zostanie wyposażone w niezawodne, mistrzowskiej klasy opony ContiSportContact 2 Vmax.