Dębica Passio 2 165/70 R14 89 R

4,3
Wysyłka Gratis
Dostawa 6-7 dni roboczych
Passio 2
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
89 (do 580 kg)
Indeks prędkości:
R (do 170km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców (77 opinii)
4,3 1111200
204 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Niezależne testy i opinie użytkowników tych opon

77 zebranych opinii 67% użytkowników poleca tę oponę 4,3 ocena ogólna
Pokaż opinie klientów Ukryj opinie klientów
Opinie o oponie są zbierane.

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  165/70 R14.
  Jej indeks prędkości - R - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 170 km/h, a indeks nośności - 89 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 580 kg.
 • Dębica Passio 2 to popularna letnia opona, która bardzo dobrze nadaje się na polskie drogi. To propozycja dla kierowców szukających jednocześnie komfortu oraz oszczędności. Ekonomiczna cena idzie w parze z dobrymi osiągami, dlatego Dębica Passio 2 jest tak chętnie kupowana na letni sezon.

  Typ opony: letnia

  Rozmiary: 13-15 cali

  Bieżnik opony: symetryczny

  Klasa: ekonomiczna

  Zastosowanie: samochody osobowe

  Dębica, która należy obecnie do największego koncernu oponiarskiego Goodyear, przygotowała model Passio 2 po to, aby trafić do jak największej liczby kierowców szukających alternatywy dla kosztownych opon letnich. Budowa Passio 2 bazuje na wykorzystaniu symetrycznego bieżnika, który doskonale sprawdza się na wszystkich typach nawierzchni - także polskich drogach, które wymagają wytrzymałego ogumienia. Dzięki jednolitemu konturowi opony na całej szerokości równomiernie naciskają na nawierzchnię, zapewniając stabilność, wysokie przebiegi i wolniejsze zużycie. W strefie barkowej zastosowano sztywne bloki, dzięki którym samochód dobrze prowadzi się na zakrętach. Dębica Passio 2 poradzi sobie równie dobrze w deszczu. Promienne i podłużne rowki bieżnika dodatkowo zapobiegają aquaplaningowi i efektywnie odprowadzają wodę.

  Dębica Passio 2 to model letni przeznaczony głównie do samochodów miejskich i kompaktowych o średnich mocach, ciągle zyskujący pozytywne opinie i nowych zadowolonych użytkowników. To godna zaufania opona, która będzie sprzyjała wygodnej i ekonomicznej jeździe także podczas deszczu.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).