Dębica Presto HP 205/55 R16 91 V

Wysyłka Gratis
Dostawa 17.12.2019r.
Presto HP
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
91 (do 615 kg)
Indeks prędkości:
V (do 240km/h)
Data produkcji:
2019
Kraj produkcji:
Turcja
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
197 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

  • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
    205/55 R16.
    Jej indeks prędkości - V - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 240 km/h, a indeks nośności - 91 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 615 kg.
  • Dębica Presto HP to tania i trwała propozycja na lato dla właścicieli samochodów o sportowym charakterze. Dębica Presto HP to udoskonalona i dostosowana do wymagań samochodów o mocniejszych osiągach opona letnia. Jej pierwowzór – Dębica Presto cieszy się ugruntowaną pozycją na polskim rynku opon. Markę Dębica rozpoznaje większość polskich kierowców, a model Dębica Presto od wielu lat jest przez nich z powodzeniem użytkowany. Najnowsza wersja tego modelu, a więc Dębica Presto HP jest połączeniem wszystkich charakterystycznych cech modelu Dębica Presto, a więc dobrych osiągów i trwałości, a dodatkowo przygotowana jest do użytku w dynamicznym stylu jazdy i przy większych obciążeniach. Skrót HP w nazwie opony oznacza High Performance (ang. ‘wysokie osiągi’). Cechą charakterystyczną opon HP jest nie tylko sportowy wygląd, ale też bardziej sportowe osiągi w porównaniu ze standardowymi oponami. Dlatego te produkty nazywane są najlepszym kompromisem pomiędzy zwykłymi oponami, a oponami najwyższej klasy, które przygotowane są na wysokie prędkości i obciążenia.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).