Goodyear EFFICIENTGRIP SUV 235/65 R17 104 V

Wysyłka Gratis
Dostawa 25.07.2019r.
EFFICIENTGRIP SUV
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
104 (do 900 kg)
Indeks prędkości:
V (do 240km/h)
Data produkcji:
2017
Kraj produkcji:
Niemcy
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
289 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  235/65 R17.
  Jej indeks prędkości - V - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 240 km/h, a indeks nośności - 104 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 900 kg.
 • Goodyear EfficientGrip SUV wyróżnia się głównie oszczędnością oraz krótką drogą hamowania. Popularnemu producentowi udało się uzyskać oponę o wysokiej trwałości, konstrukcji zmniejszającej zapotrzebowanie na paliwo oraz wysokiej precyzji kierowania na różnych typach nawierzchni.

  Typ opony: letnia

  Rozmiary opony: 16-19 cali

  Bieżnik opony: symetryczny

  Klasa: premium

  Zastosowanie: samochody osobowe, 4x4

  Kierowcy samochodów z napędem na cztery koła mają do dyspozycji dużo różnorodnych opon w ofercie marki Goodyear. Wiele z nich cechuje się świetnymi parametrami, by wspomagać jazdę w każdych warunkach. Opona Goodyear EfficientGrip SUV jest opracowana na sezon letni i wyśmienicie radzi sobie zarówno na szosie, jak i w terenie. Symetryczna budowa bieżnika wraz z licznymi nacięciami oraz trójwymiarowymi lamelami w strefie barkowej poprawia przyczepność oraz przyleganie opony do nawierzchni podczas hamowania w suchych i mokrych warunkach. Uzyskano też ponadto większą stabilność i precyzję prowadzenia poprzez większą sztywność i niewielką masę opony. Większa trwałość to zasługa mieszanki z dodatkiem krzemionki, która jest bardziej wytrzymała i zużywa się równomiernie. Także na uwagę zasługuje wykorzystanie technologii FuelSaving, która zmniejsza zapotrzebowanie na paliwo i redukuje emisję dwutlenku węgla.

  Opony Goodyear EfficientGrip SUV stanowią jedną z udanych pozycji w ofercie marki. Ich bezpieczeństwo, proekologiczność, większa oszczędność przypadnie do gustu wielu kierowcom samochodów 4x4.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).