Kormoran IMPULSER B2 175/65 R14 82 T

3,2
Wysyłka Gratis
Dostawa w 48 h
IMPULSER B2
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
82 (do 475 kg)
Indeks prędkości:
T (do 190km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców (1 opinia)
3,2 1112000
185 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Niezależne testy i opinie użytkowników tych opon

1 zebranych opinii 0% użytkowników poleca tę oponę 3,2 ocena ogólna
Pokaż opinie klientów Ukryj opinie klientów
3,2 1112000 Średnia marek, 2007-01-11

Ocena szczegółowa

 • Sucha nawierzchnia: 5,0/6
 • Tłumienie nierówności: -/6
 • Mokra nawierzchnia: 3,0/6
 • Opory toczenia: 3,0/6
 • Śnieg i błoto pośniegowe: -/6
 • Wygląd opony: 3,0/6
 • Hałas: 4,0/6
 • Trwałość: 3,0/6
Ukryj
Pokaż
nowa wersja Impulsera 0 osób uznało tę opinię za pomocną, a Ty? Tak Nie

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  175/65 R14.
  Jej indeks prędkości - T - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h, a indeks nośności - 82 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 475 kg.
 • Kormoran Impulser B2 jest propozycją dla kierowców samochodów osobowych szukających niedrogiego, ale solidnego ogumienia na okres letni. Polski Kormoran przygotował oponę zaawansowaną technologicznie, która doskonale nadaje się do użytku w samochodach małolitrażowych i średniolitrażowych.

  Typ opony: letnia

  Rozmiary opony: 13-14 cali

  Bieżnik opony: symetryczny

  Klasa: ekonomiczna

  Zastosowanie: samochody osobowe

  Kormoran z Olsztyna, który obecnie należy do koncernu Michelin, nadal dostarcza różnorodne opony dla polskich kierowców. To uznana marka, której wyroby świetnie spisują się w naszych warunkach. Model Kormoran Impulser B2 jest jednym z popularniejszych w ofercie producenta. Jest to opona bazująca na bieżniku symetrycznym, z licznymi rowkami poprzecznymi oraz trzema kanałami obwodowymi. W ten sposób woda spod kół samochodu odprowadzana jest natychmiastowo, a ryzyko poślizgu jest znacznie zredukowane. Przyczepność jest zachowana także dzięki wykorzystaniu dopasowanej mieszanki gumowej. Opony Kormoran Impulser B2 wyróżniają się też skróconą drogą hamowania, większą stabilnością oraz łatwiejszą kontrolą prowadzenia nawet w trudnych warunkach jak ulewny deszcz czy upały. Bieżnik został tak opracowany, aby zużywać się równomiernie i dlatego opona jest bardziej żywotna.

  W rezultacie Kormoran Impulser B2 powinien przypaść do gustu kierowcom doceniającym niedrogie podróżowanie. Atrakcyjna cena idzie tu w parze z wysokim poziomem bezpieczeństwa niezależnie od nawierzchni, a także świetną wytrzymałością.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).