Matador MPS125 175/65 R14 90 T

Wysyłka Gratis
Dostawa 12 dni roboczych
MPS125
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
90 (do 600 kg)
Indeks prędkości:
T (do 190km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
548 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  175/65 R14.
  Jej indeks prędkości - T - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h, a indeks nośności - 90 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 600 kg.
 • Matador MPS125 jako opona całoroczna jest przeznaczona do samochodów dostawczych oraz lekkich pojazdów ciężarowych i uzyskuje stale bardzo dobre oceny w przypadku użytku komercyjnego. Wykorzystanie sprawdzonego symetrycznego bieżnika z licznymi nacięciami i rowkami oraz specjalnej mieszanki powoduje, że Matador MPS125 może być bezpiecznie stosowany przez cały rok w każdych warunkach pogodowych.

  Typ opony: całoroczna

  Rozmiary opony: 14-16 cali

  Bieżnik opony: symetryczny

  Klasa: ekonomiczna

  Zastosowanie: samochody dostawcze

  Matador to marka skupiona głównie na produkcji opon w klasie ekonomicznej. Matador MPS125 jest jej modelem przeznaczonym do samochodów dostawczych i lżejszych ciężarowych, który może być stosowany przez cały rok. Specjalna konstrukcja i wykorzystane materiały sprawiają, że prezentowana opona radzi sobie bardzo dobrze w każdych warunkach, zarówno latem, jak i zimą. Symetryczna konstrukcja z głębokimi rowkami oraz licznymi nacięciami i małymi lamelkami daje godną zaufania przyczepność niezależnie od nawierzchni i warunków, szybką reakcję na ruchy kierowcy, stabilność i w efekcie wyższy komfort jazdy. Także droga hamowania ulega skróceniu, poprawiając bezpieczeństwo jazdy. Mieszanka zastosowana do produkcji prezentowanego modelu wyróżnia się łatwą adaptacją do pogody i wytrzymałością na ścieranie i uszkodzenia.

  Zarówno na ośnieżonej, jak i suchej nawierzchni podczas gorącego dnia Matador MPS125 będzie sprzyjała komfortowej i bezpiecznej jeździe, by zapewnić optymalne osiągi i oszczędność.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).