Zeetex HP1000 225/45 R17 94 W

Wysyłka Gratis
Zapytaj o dostępność
HP1000
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
94 (do 670 kg)
Indeks prędkości:
W (do 270km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
338 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  225/45 R17.
  Jej indeks prędkości - W - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 270 km/h, a indeks nośności - 94 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 670 kg.
 • Zeetex HP1000 to letnia opona przeznaczona do użytku w samochodach osobowych. Model doskonale sprawdzi się podczas codziennej miejskiej jazdy, jak i na dłuższych trasach. Z jej osiągów zadowoleni będą kierowcy, którzy cenią bardzo dobre zachowanie opon bez względu na warunki pogodowe i stan nawierzchni.

  Typ opony: letnia

  Rozmiary: 15-19 cali

  Bieżnik opony: asymetryczny

  Klasa: ekonomiczna

  Zastosowanie: samochody osobowe

  Asymetryczna rzeźba to gwarancja efektywnego odprowadzania wody spod opony, a co za tym idzie – większego bezpieczeństwa na drodze. Szerokie rowki szybko radzą sobie nawet z dużą ilością cieczy, w efekcie czego zminimalizowane zostaje ryzyko aquaplaningu, a przyczepność zostaje zachowana nawet podczas ekstremalnych warunków. Konstruktorzy modelu zadbali także o komfort akustyczny kierowcy i pasażerów. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu lameli dźwięki emitowane przez oponę podczas pracy są szybko tłumione w efekcie czego jazda staje się cicha i przyjemna. Nowoczesna mieszanka użyta do produkcji modelu cechuje się dużą wytrzymałością, w rezultacie czego opona jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a bieżnik ściera się powoli. Zapewnia to dłuższą eksploatację modelu. Widać zatem, że Zeetex HP1000 opona ekonomiczna nie tylko ze względu na swoją cenę, ale także okres użytkowania i bezawaryjność.

  Z opony Zeetex HP1000 szczególnie zadowoleni będą kierowcy, którzy na równi z optymalnymi osiągami i bezpieczeństwem jazdy cenią sobie rozsądną cenę. O jakości produktów Zeetex świadczą opinie zadowolonych kierowców zamieszczone na naszym portalu.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).