Bridgestone Ecopia EP25 185/65 R15 88 T

Wysyłka Gratis
Dostawa 8 dni roboczych
Ecopia EP25
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
88 (do 560 kg)
Indeks prędkości:
T (do 190km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
309 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  185/65 R15.
  Jej indeks prędkości - T - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h, a indeks nośności - 88 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 560 kg.
 • Typ: opona letnia.

  Klasa: premium – najlepsze osiągi w najlepszej jakości.

  Bieżnik:symetryczny – uniwersalne właściwości jezdne.

  Przeznaczenie: samochody osobowe.

  Rozmiary: od 14 do 16 cali.

  Opis opony: Bridgestone Ecopia EP25 to letnia opona klasy premium przeznaczona dla kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i komfort jazdy w każdych warunkach. Opona przeznaczona jest do użytku w samochodach osobowych klasy miejskiej, kompaktowej i średniej.

  Równomierny rozkład nacisku na oponę zapewnia zachowanie maksymalnych osiągów i większe bezpieczeństwo przez cały czas użytkowania opony. Model cechuje się obniżonymi oporami toczenia, co przekłada się na bardziej ekologiczną jazdę i mniejsze spalanie. Ecopia EP25 to także niższy poziom hałasu i przyjemność z jazdy w każdych warunkach pogodowych.

  Symetryczny bieżnik zapewnia uniwersalne osiągi nawet podczas ekstremalnych sytuacji na drodze. Jego innowacyjna konstrukcja pozwala na sprawne oprowadzanie wody i błota spod opon, dzięki czemu zachowanie prawidłowego toru jazdy nie stanowi problemu. Bieżnik został on zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej chronić auto przed niebezpiecznym zjawiskiem aquaplaningu.

  Bardzo dobra przyczepność oraz krótka droga hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni to kolejne zalety opony. W zachowaniu tych właściwości pomaga system kanalików i rowków, dzięki któremu Ecopia EP25 radzi sobie znakomicie nie tylko podczas typowo suchej, letniej pogody, ale również w czasie deszczu i na błotnistej nawierzchni. Ponadto, tego model charakteryzuje się większą powierzchnią kontaktu opony z drogą, co znacznie poprawia prowadzenie samochodu.

  Doskonałą sterowność i kontrolę jazdy wspomaga szeroki wzdłużny rowek w środkowej części bieżnika. Poprawiono w ten sposób sterowność i kontrolę jazdy. Do produkcji opony użyto specjalnie skomponowanej mieszanki, której składniki przedłużają żywotność opony i zwiększają jej przebieg. Opona znalazła się w oryginalnym wyposażeniu Toyoty iQ i Peugeota 208.

  Bridgestone to jeden z liderów rynku opon. Do koncernu należą takie marki, jak: Firestone, Dayton, Seiberling i Road King. Firma posiada ponad 100 zakładów produkcyjnych na całym świecie, w tym 4 w Polsce (Poznań, Stargard Szczeciński, Żarów i Wolsztyn).

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).