Matador MPS 330 Maxilla 2 175/65 R14 90 T

Wysyłka Gratis
Dostawa 4-5 dni roboczych
MPS 330 Maxilla 2
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
90 (do 600 kg)
Indeks prędkości:
T (do 190km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
224 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  175/65 R14.
  Jej indeks prędkości - T - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h, a indeks nośności - 90 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 600 kg.
 • Opony Matador MPS 330 Maxilla 2 są przeznaczone do wykorzystania w samochodach dostawczych w okresie letnim. Ich optymalne parametry trakcyjne sprawiają, że są one wydajne w jeździe w różnych warunkach. Również ich atutem jest wysoka wytrzymałość, co sprawia, że są świetne do użycia we flotach samochodowych.

  Symetryczny bieżnik – jednocześnie uniwersalny i wydajny, daje bezpieczeństwo na różnych nawierzchniach, niezależnie od panującej aury.

  Wytrzymałość – opony Matador MPS 330 Maxilla 2 są niezwykle trwałe i dlatego będą przez długi okres zapewniały wysoką żywotność.

  Łatwiejsze manewrowanie – opony poprawiają kierowalność, skracają drogę hamowania i wzmacniają stabilność pojazdu.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).