Nokian cLine Van 195/70 R15 104/102 S

Wysyłka Gratis
Dostawa 4-5 dni roboczych
cLine Van
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
104/102 (do 900 kg)
Indeks prędkości:
S (do 180km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
311 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

  • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
    195/70 R15.
    Jej indeks prędkości - S - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 180 km/h, a indeks nośności - 104/102 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 900 kg.
  • Typ: opona letnia.

    Przeznaczenie: samochody dostawcze.

    Charakterystyka: Nokian cLine Van to opona dostawcza na sezon letni. To idealny wybór dla kierowców aut dostawczych, którzy oczekują komfortowego i bezpiecznego podróżowania w nowoczesnym wydaniu. Nokian to producent opon klasy premium, który świetnie zadbał o to, by ten model opony gwarantował wysokie osiągi podczas miejskiej jazdy, jak i na trasach. Opona precyzyjnie się prowadzi, ma krótką drogę hamowania, jest odporna na aquaplaning. Oprócz tego jej cechą charakterystyczną jest też wysoki komfort jazdy - Nokian cLine Van skutecznie wycisza hałas powstający w czasie jej pracy. Dodatkowym atutem tego modelu jest to, że jest to opona ekologiczna. Z dwóch powodów. Po pierwsze opona produkowana jest z mieszanki gumowej, która nie zawiera toksycznych (rakotwórczych) substancji. Po drugie waga opony została obniżona, a więc opona ma mniejsze opory toczenia, a więc pomaga w zmniejszeniu oporów toczenia, tym samym ograniczając przedostawanie się spalin do atmosfery.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).