Niezależne testy i opinie
użytkowników tych opon
2
zebranych opinii
100%
użytkowników poleca tę oponę
5,2
ocena ogólna
Opis
opony
-
Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
185/65 R15.
Jej indeks prędkości - H - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 210 km/h, a indeks nośności - 88 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 560 kg.
-
Zeetex ZT1000 to korzystny zakup na lato – opona, które wyróżnia się optymalnymi parametrami, aby sprzyjać jeździe bezpiecznej na każdym rodzaju nawierzchni. Właśnie dlatego ta opona plasuje się na dobrej pozycji, łącząc w sobie jakość wraz z niewygórowaną ceną. Głównie rekomendowana jest dla samochodów miejskich i kompaktowych.
Typ opony: letnie
Rozmiary: 13-16 cali
Bieżnik opony: asymetryczny
Klasa: ekonomiczna
Zastosowanie: samochody osobowe
Zeetex ZT1000 to opony bardzo dobrze pracujące latem na nawierzchniach suchych i mokrych – nagła ulewa nie spowoduje, że zmniejszy się precyzja jazdy i jej bezpieczeństwo. Specjalny asymetryczny bieżnik z głębszymi nacięciami powoduje, że woda odprowadzana jest sprawnie, co zmniejsza ryzyko aquaplaningu. Sucha nawierzchnia także nie jest dla niej żadnym wysiłkiem. To dodatkowo zasługa wykorzystanej mieszanki twardszej gumy – w ten sposób auto jest przyczepne, stabilnie się prowadzi, by kierowca mógł czerpać pełen komfort z jazdy. Jej dodatkowym atutem jest także niski poziom hałasu dla umiarkowanej prędkości. Dzięki zoptymalizowanemu kształtowi, który daje mniejsze opory toczenia, dodatkowo sprzyjają oszczędności na paliwie. Ścieranie bieżnika następuje równomiernie, dlatego będą służyły bezproblemowo przez kilka sezonów.
Opony Zeetex ZT1000 to opłacalny wybór do miejskich samochodów średniej klasy, w tym samochodów kompaktowych. W codziennym użytku będą one sprawowały się wyśmienicie i nie będą pociągały za sobą wysokich kosztów eksploatacji. Zeetex ZT1000 to ekonomiczne rozwiązanie na każdą pogodę!
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.
Oszczędność (opór toczenia)
Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.
Hałas zewnętrzny
Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).