bridgestone-z-nagroda-ford-q1

Aktualności 2008-10-08 Bridgestone z nagrodą Ford Q1

Fabryki Bridgestone w Poznaniu i w Béthune otrzymały nagrodę Ford Q1 która potwierdza doskonałą i wysoką jakość produkowanych opon.

Oddział Jakości i Zaopatrzenia Ford Europe przyznaje certyfikat Q1 tylko dostawcom, którzy przez określony okres zachowali najwyższe oceny klientów, spełniając jednocześnie surowe wymagania dotyczące wydajności, jakości oraz samej obsługi produkcji.

Certyfikat Q1 - wyznacznik jakości

- Jesteśmy dumni z certyfikatu Q1 w uznaniu niezmiennie wysokiej jakości opon oraz usług Bridgestone. Bardzo dziękuję zespołowi Bridgestone Poznań. Jestem przekonany, że sukces ten pozwoli kontynuować nasze długie i udane partnerstwo z Ford Europe" - powiedział Masayuki Sorioka, prezes Bridgestone Poznań.

Nagroda Q1 dla poznańskiej fabryki Bridgestone to nie pierwsza nagroda przyznana producentowi opon przez Ford Europe. W marcu 2008 roku certyfikat Q1 otrzymał również zakład produkcyjny Bridgestone z francuskiego miasta Béthune. – Przy produkcji dla Ford Europe sięgającej blisko pół miliona opon rocznie, to ogromny sukces. W imieniu własnym oraz pracowników Bridgestone Bethune zapewniam, że zrobimy wszystko, aby nie tylko spełnić, ale również podnieść kryteria, wymagane do nagrody Ford Q1 w przyszłości' – dodał Bruno Capron, Dyrektor Zarządzający Bridgestone Béthune.

bridgestone logo
Logo marki opon Bridgestone.

Fabryka Bridgestone w Poznaniu

Fabryka Bridgestone w Poznaniu otwarta została w 2000 roku. Od tego czasu wyprodukowano ponad 3 miliony opon na potrzeby fabrycznego wyposażenia samochód firmy Ford. Są to również opony przeznaczone do wysokich osiągów jak Bridgestone Turanza ER300 oraz oponami z zastosowaniem nowoczesnego systemu run-flat Turanza ER300.