dunlop-team-wygrywa-w-pucharze-polski

Aktualności 2008-10-15 Dunlop Team wygrywa w Pucharze Polski

Zwycięstwo Marcina Blautha w klasie Turbo Plus Drag oraz Witolda Karałowa w Turbo Drag, a także trzecie miejsce Mortena Carlsena w klasie Profi Plus Drag, to osiągnięcia zawodników zespołu Dunlop VTG No Limit Racing Team w serii zawodów o Puchar Polski WST na 1/4 mili.

Od kwietnia br., tradycyjnie na lotnisku w Ułęży koło Ryk, czołówka polskich zawodników drag racingu ścigała się w najważniejszym w tym roku cyklu zawodów w naszym kraju. Oficjalne wyniki rywalizacji po pięciu rundach zostały właśnie ogłoszone przez organizatorów zawodów - Warsaw Speed Team.

Szczegóły rywalizacji

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski było głównym krajowym celem sportowym Dunlop VTG No Limit Racing Teamu w tym sezonie. Nie było łatwo, ponieważ z różnych względów zespół nie wziął udziału we wszystkich rundach.

W przypadku Marcina Blautha walka o zwycięstwo trwała do ostatniego wyścigu, w którym popularny „Blacha' w swoim GMC Typhoon zapewnił sobie bezpieczną przewagę w generalnej klasyfikacji nad Dawidem Sampem, jeżdżącym Toyotą Suprą MK IV.

Inaczej było w przypadku Witolda Karałowa, który zwycięstwo w swojej klasie zapewnił sobie już w sierpniu br. Trudno było się spodziewać innego rozstrzygnięcia, niż triumf Witka, ponieważ dysponuje najszybszym samochodem FWD (przednionapędowym) w Europie, co potwierdził 27 września br. w niemieckiej bazie lotniczej w Wittstock, osiągając swoim hot rodem o wyglądzie Hondy Civic czas 9.43 sek. ET.

dunlop logo
Logo firmy Dunlop.

O firmach Goodyear i Dunlop

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.