najlepsze-opony-letnie-sezonu-2014-ranking-producentow

Aktualności 04.08.2014 Najlepsze opony letnie sezonu 2014 – ranking producentów

Jak co roku przedstawiamy zestawienie pokazujące najlepsze opony. W tym roku ranking opon letnich 2014 wg producentów jak zwykle podzielony jest na kilka kategorii pod względem pojazdów, dla których dane modele zostały stworzone.

Opony do samochodów typu SUV

Zaczniemy od zaprezentowania opon wyprodukowanych z myślą o samochodach typu SUV. Oto zestawienie czołowych produktów kilku liderów rynku opon:

Bridgestone Dueler H/P Sport to opona klasy premium o asymetrycznej rzeźbie bieżnika, która pozwala cieszyć się doskonałą przyczepnością na zakrętach, pewniejszym hamowaniem, szybką reakcją na pracę kierownicy. Jest niezwykle czuła na każdej nawierzchni, zarówno suchej jak i mokrej, daje także komfort podczas jazdy w trybie sport. Idealnie sprawdza się w łagodnych warunkach terenowych.

Bridgestone Dueler H/P Sport

Bridgestone Dueler H/P Sport.

Kup opony Bridgestone Dueler H/P Sport.

Continental ContiCrossContact UHP jest kolejną z wyróżnionych opon na sezon letni 2014. Należy do klasy UHP, a jej przeznaczeniem są szybkie samochody z napędem na cztery koła, jak również sportowe limuzyny czy wysokiej klasy samochody typu SUV. Idealnie sprawdza się na mokrych i suchych nawierzchniach, a wszystko to za pomocą idealnie wyważonej trakcji. Opona ta została wyróżniona przez magazyn „Auto Bild” w 2013 roku, gdzie pochwalono zastosowaną w oponach innowacyjną technologię bionicznego konturu, która to pozwala na redukcję oporów toczenia podczas jazdy, skraca drogę hamowania i polepsza płynne oraz komfortowe przejazdy na zakrętach.

Continental ContiCrossContact UHP
Continental ContiCrossContact UHP.

Kup opony Continental ContiCrossContact UHP.

Goddyear EfficientGrip SUV jest kolejną najwyżej ocenianą oponą w kategorii SUV. Opony Goodyear idealnie sprawdzają się w samochodach z napędem 4x4 poczynając od kompaktowych po luksusowe. Technologia zastosowana przez producenta zwiększa maksymalnie oszczędność paliwa, a to wszystko za sprawą składu mieszanki gumy ze specjalnym polimerem, który wpływa znacząco na opory toczenia. Mieszanka dodatkowo posiada element ekologiczny, gdyż obniża poziom emisji dwutlenku węgla. Ciekawą i bardzo istotną kwestią jest trójwymiarowy bieżnik, który podczas jazdy poprawia kontakt z podłożem, a także znacznie zmniejsza drogę hamowania. Za sprawą zastosowanych w mieszance żywic znacznie poprawiona jest przyczepność opon na mokrych nawierzchniach, a optymalny układ klocków bieżnika utrzymuje niski poziom hałasu podczas jazdy.

Goodyear EfficientGrip SUV
Goodyear EfficientGrip SUV.

Kup opony Goodyear EfficientGrip SUV.

Kolejną oponą wyróżnioną przez producentów dla samochodów typu SUV jest Michelin Latitude Sport 3. Opona dzięki temu, że jest połączeniem najnowszych technologii produkcji jest niezwykle cicha i komfortowa, ale jednocześnie pozwala na sportowy tryb jazdy na najwyższym poziomie. Charakteryzuje się równomiernym zużyciem, dlatego jest wyjątkowo trwała i nie traci swoich cech podczas długiej eksploatacji. Idealnie sprawdza się na mokrych i suchych nawierzchniach.

Michelin Latitude sport 3
Michelin Latitude Sport 3.

Kup opony Michelin Latitude Sport 3.

Pirelli Scorpion Verde także należy do grupy opon idealnie sprawdzających się w samochodach SUV, jak i crossover. Opona najbardziej chwalona jest za doskonałą pracę na mokrych nawierzchniach, a także za ekologiczne aspekty. Obniża opory toczenia, zmniejszając zużycie paliwa, a za sprawą innowacyjnej mieszanki gumowej jest odporniejsza na zużycie i nadaje się do dłuższej eksploatacji.

Pirelli Scorpion Verde
Pirelli Scorpion Verde.

Kup opony Pirelli Scorpion Verde.

Yokohama ADVAN S.T. polecana jest przez producentów głównie do nowszych samochodów typu SUV, jak również tych po tuningu. Pozytywnie wpływa na precyzję prowadzenia, a co za tym idzie bezpieczeństwo jazdy. Jest doskonale przyczepna, ma krótką drogę hamowania także na mokrych nawierzchniach, a zastosowana w jej produkcji mieszanka gumy jest wysoce odporna na zmiany temperatury. Opona jest dużym osiągnięciem technologii stosowanych przy produkcji opon sportowych – dzięki temu świetnie sprawdza się w samochodach o większej masie i wysokich mocach. Bieżnik z rowkami w kształcie "W" pozwala łatwo odprowadzać wodę spod kół, co poprawia zdecydowanie komfort i przyczepność na mokrych drogach. Za sprawą szerokich rowków opony zwiększa się dokładność jazdy przy dużych prędkościach.

Yokohama Advan ST
Yokohama Advan S.T.

Kup opony Yokohama ADVAN S.T.

Ostatnia z opon wyróżnionych dla aut typu SUV w 2014 roku to Barum Bravuris 4x4. To opona klasy ekonomicznej, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla oszczędnych kierowców. W głównej mierze to dzięki temu znalazła się w niniejszej klasyfikacji. Dzięki bezpieczeństwu i komfortowi jaki zapewniają opony, będzie z niej zadowolony każdy kierowca, który lubi jazdę w różnych warunkach. Pozwala ona na precyzyjne prowadzenie, gdyż charakteryzuje się szybką i bezproblemowa reakcją na ruchy kierownicą. Rowki umieszczone w bieżniku sprawiają, że jazda na tych oponach jest cicha. Dodatkowo model ten jest odporny na zbyt szybkie ścieranie, co wydłuża jej użytkowanie.

barum bravuris 4x4
Barum Bravuris 4x4.

Kup opony Barum Bravuris 4x4.

Opony do sportowych aut i limuzyn

Kolejną kategorią, w której wyróżnić można świetnej jakości produkty na lato są opony do samochodów sportowych i limuzyn.

Pierwszą z wyróżnianych tutaj opon powinna być Bridgestone Potenza S001 klasy UHP do samochodów ekskluzywnych. Posiada asymetryczny bieżnik, który ułatwia płynną, szybką jazdę po prostej, jak i na zakrętach. Dzięki specjalnie ulepszonej konstrukcji sprawia, że jazda jest bezpieczna.

bridgestone potenza s001
Bridgestone Potenza S001.

Kup opony Bridgestone Potenza S001.

Continental ContiSportContact 5P to kolejna wysoko oceniana opona o sportowym charakterze. Najlepiej sprawdza się w szybkich samochodach, u kierowców preferujących dynamiczny, agresywny styl jazdy. Produkując oponę wykorzystano innowacyjną mieszaninę kauczukową o nazwie Black Chilli, która zapewnia doskonałą przyczepność, bezpieczeństwo w każdych warunkach i doskonałą frajdę z jazdy.

COntinental ContiSportContact 5p
Continental ContiSportContact 5P.

Kup opony Continental ContiSportContact 5P.

Dunlop Sport BluResponse to efekt długoletniego doświadczenia firmy Dunlop w wyścigach samochodowych. Mieszanka, z której wyprodukowano oponę zawiera polimery zapewniające doskonałą przyczepność oraz lepsze hamowanie. Jeśli chodzi o parametry składające się na ekonomię jazdy oponę można usytuować w czołówce obecnie dostępnych w sprzedaży produktów.

Dunlop Sport BlueResponse
Dunlop Sport BluResponse.

Kup opony Dunlop Sport BluResponse.

Kolejne wyróżnienie spośród opon dla samochodów luksusowych otrzymuje Michelin Pilot Super Sport. Design opony oraz zastosowana w jej budowie innowacyjna technologia sprawiają, że model zapewnia wysokie przebiegi, bezpieczeństwo, a także efektowny wygląd. Dzięki współpracy Michelina z liderami w produkcji limuzyn i samochodów sportowych takich jak Porsche czy Ferrari, wiadomo, że opony spełniają najwyższe wymogi.

MIchelin Pilot Super Sport
Michelin Pilot Super Sport.

Kup opony Michelin Pilot Super Sport.

Pirelli P Zero oceniane są jako jedne z najlepszych opon o sportowym przeznaczeniu. Ich specyficzny profil ułatwia jazdę na zakrętach, dokładnie reaguje na ruchy kierownicy, a także posiada wspaniałą przyczepność na każdej nawierzchni. Za sprawą swojej charakterystyki zyskuje stale wysokie noty w testach na całym świecie.

Pirelli P Zero
Pirelli P Zero.

Kup opony Pirelli P Zero.

Yokohama ADVAN Sport V105 jest ostatnią z najwyżej ocenianych opon przeznaczonych do limuzyn i aut sportowych. Idealnie sprawdza się w samochodach o dużej mocy, a za sprawą idealnie dopracowanej konstrukcji gwarantuje stabilność jazdy na najwyższych prędkościach. Technologia "Matrix Body-Ply" zastosowana w tym typie opon jest wyścigową opcją, polepszającą komfort szybkiej jazdy. Zawarty w składzie opony olejek pomarańczowy poprawia jej przyczepność, podnosząc osiągi na rozmaitych nawierzchniach. Dodatkową zaletą tego modelu jest jego cicha praca, co pozytywnie oddziałuje na przyjemność z jazdy.

Yokohama advan v105
Yokohama Advan Sport V105.

Kup opony Yokohama Advan Sport V105.

Opony do samochodów klasy średniej i wyższej

Bridgestone Turanza T001 – opona o asymetrycznym bieżniku, idealnie sprawująca się na każdej niemal nawierzchni, w różnych warunkach pogodowych. Rowki opracowane na powierzchni bieżnika chronią przed poślizgiem za sprawą doskonałego odprowadzania wody. Opony te wspaniale neutralizują drgania, co zapewnia minimum hałasu i tym samym spokojną oraz komfortową podróż zwłaszcza na dalekich trasach. Ponadto opony są bardzo oszczędne.

Bridgestone Turanza T001
Bridgestone Turanza T001.

Kup opony Bridgestone Turanza T001.

Continental ContiSportContact 5 to kolejny model z opon wyróżnionych w kategorii dla samochodów klasy średniej. Opona letnia Continental zapewnia spokojną i bezpieczna jazdę w każdych warunkach i pozwala rozwijać prędkość do 240 km/h. Świetnie funkcjonuje na mokrej powierzchni, także na zakrętach, pozwala zaoszczędzić znaczne ilości paliwa.

Continental ContiSportContact 5
Continental ContiSportContact 5.

Kup opony Continental ContiSportContact 5.

Goodyear EfficientGrip Performance to kolejna z bardzo dobrze ocenianych opon w swojej kategorii. Zastosowano w niej innowacyjne rozwiązania takie jak technologia AciveBraking oraz nowoczesne bloki w bieżnikach. Dzięki tym unowocześnieniom, opony doskonale trzymają się drogi i mają skrócone hamowanie, wpływa to wszystko na stabilną jazdę przy dużych prędkościach i cichą pracę.

Goodyear EfficientGripPerformance
Goodyear EfficientGrip Performance.

Kup opony Goodyear EfficientGrip Performance.

Michelin Primacy 3 – opona o najbardziej zrównoważonych osiągach wśród konkurencji, zdobywa wysokie oceny zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach, dając kierowcy dużo radości z jazdy i - przede wszystkim - bezpieczeństwo.

Michelin Primacy 3
Michelin Primacy 3.

Kup opony Michelin Primacy 3.

Kolejna opona dla aut klasy średniej i wyższej to Pirelli P7 Cinturato. Ten model ma ekologiczny charakter, idealnie sprawdza się na mokrych nawierzchniach, doskonale odprowadzając wodę za sprawą szerokich rowków bieżnika. Dodatkowo warto docenić ją za skuteczne oszczędzanie paliwa.

pirelli p7 cinturato
Pirelli Cinturato P7.

Kup opony Pirelli P7 Cinturato.

Ostatnią z ocenianych opon w tej kategorii jest produkt fińskiej marki – Nokian Line. Opona jest niezwykle wydajna zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach dzięki asymetrycznemu bieżnikowi. Zapewnia wyjątkową przyjemność z jazdy.

Nokian Line
Nokian Line.

Kup opony Nokian Line.

Opony do miejskich samochodów

Bridgestone Ecopia EP001S - najbardziej ekonomiczne w swojej klasie, bardzo oszczędne i bezpieczne, a także wyjątkowo wytrzymałe.

Bridgestone Ecopia ep001s
Bridgestone Ecopia EP001S.

Kup opony Bridgestone Ecopia EP001S.

Continental ContiPremiumContact 5 - idealna na każde warunki pogodowe. Dobrze spisuje się przy hamowaniu, wpływa na stabilność jazdy, przyczepność i sprawia, że prowadzenie staje się wyjątkowo przyjemne. Za sprawą obecnych w niej wielu połączonych technologii jest naprawdę warta uwagi.

Continental ContiPremiumContact 5
Continental ContiPremiumContact 5.

Kup opony Continental ContiPremiumContact 5.

Goodyear EfficientGrip Compact to bardzo uniwersalny model opony. Doskonale hamuje na mokrych nawierzchniach, nadaje się do wielu rodzajów pojazdów, od SUV do małych miejskich. Są to opony oszczędne, bardzo wydajne.

Goodyear EfficientGrip Compact
Goodyear EfficientGrip Compact.

Kup opony Goodyear EfficientGrip Compact.

Michelin Energy Saver+, podobnie jak poprzednie opony z tej klasy, jest niezwykle oszczędna i ekologiczna. Pomaga ograniczać spalanie paliwa i emisję dwutlenku węgla, ponadto posiada wybitną przyczepność na każdym typie nawierzchni i jest w czołówce opon swojej grupy.

Michelin Energy Saver +
Michelin Energy Saver+.

Kup opony Michelin Energy Saver+.

Pirelli P1 Verde - idealna opona dla mniejszych samochodów, oszczędna, która spełni wymagania nawet bardzo wymagających klientów.


Pirelli P1 Verde.

Kup opony Pirelli P1 Verde.

Yokohama BluEarth AE-01, podobnie jak jej poprzedniczka, jest bardzo wydajna, oszczędna i ma ekologiczny charakter. Posiada specjalną wkładkę podtrzymującą stałe ciśnienie w oponie, jest lekka i zapewnia wysoki komfort w trakcie jazdy.

Yokohama BluEarth AE-01
Yokohama BluEarth AE-01.

Kup opony Yokohama BluEarth AE-01.

Ostatnia z tej kategorii - Uniroyal RainExpert należy do najbardziej popularnych opon, charakteryzuje się idealnym zachowaniem na mokrych nawierzchniach, dlatego nazywana jest oponą deszczową. Ten model opony to połączenie najwyższych parametrów bezpieczeństwa z bardzo atrakcyjną ceną.

Uniroyal RainExpert
Uniroyal RainExpert.

Kup opony Uniroyal RainExpert.

Opony do samochodów klasy mini

W klasie mini, ostatniej z ocenianych przez producentów, wyróżnić należy następujące opony: Bridgestone Ecopia EP001S, Michelin Energy Saver+, Pirelli P1 Verde, Yokohama BluEarth AE-01 (opisywane wyżej - wszystkie one oferują wysoką jakość, bezpieczeństwo i stabilność jazdy, a także oszczędność paliwa.) oraz:

Continental ContiEcoContact 5 to nowoczesny produkt z oferty znanego na całym świecie niemieckiego koncernu Continental. Ten model opony oferuje przede wszystkim niskie opory toczenia (w porównaniu do poprzedniego modelu o 20% niższe) i bardzo bezpieczną jazdę. Opona polecana jest kierowcom samochodów osobowych klasy średniej, którzy największą uwagę zwracają na trwałość. 

Continental ContiEcoContact 5
Continental ContiEcoContact 5. 

Kup opony Continental ContiEcoContact 5.

Dunlop SP Street Response to opona, która cechuje się świetnym prowadzeniem na suchej oraz mokrej nawierzchni. Opona została wyposażona w nowoczesny bieżnik zawierający najnowocześniejsze polimery, który odpowiada za wysoką przyczepność opony. Możesz być pewien, że takie osiągi nie zwiększają oporów toczenia opony. Dzięki umieszczonym w bieżniku szerokim rowkom obwodowym i podłużnym model szybko i skutecznie odprowadza wodę i jest wysoce przyczepny nie tylko na suchej, ale również na mokrej nawierzchni (także w trakcie hamowania). 

Dunlop Sp Street Response
Dunlop SP Street Response. 

Kup opony Dunlop SP Street Response.

Zeetex ZT1000 to uniwersalna opona do samochodów osobowych. Ten model opony odpowiada na potrzeby oszczędności właścicieli najmniejszych aut osobowych na rynku. Wszystko dzięki optymalnie zaprojektowanemu bieznikowi, którego asymetryczna budowa zapewnia doskonałe prowadzenie na suchej i mokrej drodze, a także wysoki komfort jazdy. Opony charakteryzują się niskimi oporami toczenia, a więc pozwalają zaoszczędzić znaczne ilości paliwa. Produkt nie obciąża portfela kierowcy nie tylko w trakcie eksploatacji, ale już przy zakupie, ponieważ dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Zeetex ZT1000
Zeetex ZT1000. 

Kup opony Zeetex ZT1000.