pirelli-triumfuje-w-rajdzie-finlandii

Aktualności 2008-08-04 Pirelli triumfuje w Rajdzie Finlandii

Zwycięstwo w Rajdzie Finlandii, dziewiątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2008, Sébastiena Loeba i Daniel Elena na Citroënie C4 WRC wyposażonym w opony Pirelli Scorpion, było 6 zwycięstwem w bieżącym sezonie i 42 zwycięstwem w Mistrzostwach Świata. Wynik rajdu zmniejszył dystans Loeba do aktualnego lidera Mikko Hirvonena, który dojechał na metę tuż za nim.

Wygrana w Finlandii jest wyjątkowo satysfakcjonująca, jak wyjaśnia pilot, Daniel Elena “Wielka satysfakcja z wielu powodów. Byliśmy już kilka razy na podium, ale nigdy nie zwyciężyliśmy – to był brakujące zwycięstwo w naszym medalowym dorobku.” Sébastien Loeb był zadowolony przede wszystkim z braku kłopotów technicznych: “nie mieliśmy żadnych problemów technicznych. Jestem bardzo zadowolony z osiągów i przyczepności do twardej powierzchni nowych opon Pirelli Scorpion”.

wrc logo
Logo WRC (Rajdowych Mistrzostw Świata).

Zaraz za liderem wydarzenia Citroënem C4 WRC znalazł się Ford Focus WRC prowadzony przez zespół Hirvonen-Lehtinen. Fiński duet próbował atakować w końcowej części rajdu, ale ukończył rywalizację 9 sekund za zwycięzcą. Podium dopełnił zespół Atkinson - Prévot w Subaru Impreza WRC, który po powolnym starcie odrabiał starty i ostatecznie uplasował się na 3 pozycji, wyprzedzając team Sordo-Martì w Citroënie C4 WRC.

Mario Isola, Manager Pirelli ds. Rajdów zadowolony z sukcesów w Finlandii stwierdził: “warunki panujące w Finlandii były idealne do debiutu opony Scorpion z miękkiej mieszanki komponentów. Podczas wielu wyskoków na trasie rajdu opony udowodniły dobrą odporność i wytrzymałość na obciążenia i uszkodzenia. Dobre oceny kierowców są potwierdzeniem znakomitej pracy konstruktorskiej wykonanej przez naszych specjalistów. Jej potwierdzeniem jest również zwycięstwo Guya Wilksa w Hondzie Civic Type-R, wyposażonej w komercyjne opony Pirelli, który wygrał w klasyfikacji samochodów napędzanych na 2 koła (nie wliczane do JWRC) gdzie konkurencja wśród producentów opon jest nadal otwarta”.