Bridgestone B280 185/65 R15 88 T

Wysyłka Gratis
Zapytaj o dostępność
B280
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
88 (do 560 kg)
Indeks prędkości:
T (do 190km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
421 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

  • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
    185/65 R15.
    Jej indeks prędkości - T - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h, a indeks nośności - 88 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 560 kg.
  • Typ: opony letnie.

    Przeznaczenie: samochody osobowe.

    Charakterystyka: Bridgestone B280 to następca modelu Bridgestone Ecopia EP150, który cieszył się bardzo dużą popularnością wśród kierowców. Opona najlepiej sprawdza się w samochodach klasy średniej, gdzie liczą się bezpieczeństwo, komfort i ekonomia jazdy. Opony Bridgestone B280 zostały wyposażone w symetryczny bieżnik. Na suchej nawierzchni model dobrze trzyma się drogi, umożliwia sprawne pokonywanie zakrętów oraz szybkie zatrzymanie samochodu w sytuacji awaryjnej. Na mokrej nawierzchni opony wydajnie odprowadzają wodę zapewniając ochronę przed aquaplaningiem. Podróżowanie na prezentowanych oponach jest stabilne i bezproblemowe. Bridgestone B280 to także wytrzymała konstrukcja, która gwarantuje długi czas użytkowania modelu. Opony marki Bridgestone pochodzą z Japonii i są zaliczane do klasy premium. Produkcja tych opon odbywa się z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnych technologii i półproduktów najwyższej jakości.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).