Bridgestone Ecopia EP150 195/65 R15 91 H

3,9
Wysyłka Gratis
Dostawa 08.12.2022r.
Ecopia EP150
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
91 (do 615 kg)
Indeks prędkości:
H (do 210km/h)
Data produkcji:
2020
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców (1 opinia)
3,9 1119000
234 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Niezależne testy i opinie użytkowników tych opon

1 zebranych opinii 0% użytkowników poleca tę oponę 3,9 ocena ogólna
Pokaż opinie klientów Ukryj opinie klientów
3,9 1119000 Średnia Zeus, 2013-06-08

Ocena szczegółowa

 • Sucha nawierzchnia: 5,0/6
 • Tłumienie nierówności: -/6
 • Mokra nawierzchnia: 2,0/6
 • Opory toczenia: 5,0/6
 • Śnieg i błoto pośniegowe: -/6
 • Wygląd opony: 4,0/6
 • Hałas: 6,0/6
 • Trwałość: 4,0/6
Ukryj
Pokaż
Opony nie słychać, dobrze się prowadzi na prostej i łukach, na suchej nie mam większych zastrzeżeń, jednak na mokrym jest słabiutka. Wydaje się plastikowa i strasznie się ślizga zwłaszcza na rondach. 7 osób uznało tę opinię za pomocną, a Ty? Tak Nie

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  195/65 R15.
  Jej indeks prędkości - H - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 210 km/h, a indeks nośności - 91 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 615 kg.
 • Bridgestone Ecopia EP150 to jeden z produktów popularnej marki, który będzie zadowalał kierowców samochodów osobowych średniej i wyższej klasy w dziedzinie swoich osiągów oraz bezpieczeństwa. To model, który łączy w sobie jednocześnie ekologię i oszczędność oraz maksymalne osiągi, by prowadzenie było wyjątkowo komfortowe i wygodne.

  Typ opony: letnie

  Rozmiary: 14-17 cali

  Bieżnik opony: asymetryczny

  Klasa: premium

  Zastosowanie: samochody osobowe

  Bridgestone to japońska marka z wieloletnią tradycją w branży. Jej opony wyróżniają się dopracowaniem i zaawansowanymi technologiami, by zadowolić nawet wymagających kierowców. Ecopia EP150 to letnia propozycja – opona bezpieczna, ale i sprzyjająca niskim kosztom eksploatacji pojazdu i dodatkowo przyjazna dla środowiska naturalnego. Opona wyróżnia się asymetrycznym bieżnikiem o dużej liczbie nacięć i bloków sprzyjających szybkiemu odprowadzaniu wody, ale także stabilności niezależnie od nawierzchni. Bridgestone Ecopia EP150 aktywnie zapobiega niebezpieczeństwu aquaplaningu i zmniejsza drogę hamowania. Do produkcji tych opon wykorzystano nowoczesną mieszankę, by osiągnąć mniejsze opory toczenia. W rezultacie samochód zużywa mniej paliwa i obniża się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Jednocześnie opona zużywa się równomiernie.

  Dlatego Bridgestone Ecopia EP150 to porządna letnia opona lubiana przez użytkowników. Z nią prowadzenie auta w deszczu lub słońcu będzie zawsze przyjemne, by bezpiecznie dotrzeć do celu. To dobry wybór także wtedy, gdy chodzi o dłuższe trasy.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).