Bridgestone ER300 Ecopia 205/55 R16 94 H

4,5
Wysyłka Gratis
Zapytaj o dostępność
ER300 Ecopia
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
94 (do 670 kg)
Indeks prędkości:
H (do 210km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców (1 opinia)
4,5 1111400
728 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Niezależne testy i opinie użytkowników tych opon

1 zebranych opinii 0% użytkowników poleca tę oponę 4,5 ocena ogólna
Pokaż opinie klientów Ukryj opinie klientów
4,5 1111400 Dobra! Mario, 2016-02-27

Ocena szczegółowa

 • Sucha nawierzchnia: 5,0/6
 • Tłumienie nierówności: 4,0/6
 • Mokra nawierzchnia: 4,0/6
 • Opory toczenia: 4,0/6
 • Śnieg i błoto pośniegowe: 0,9/6
 • Wygląd opony: 5,0/6
 • Hałas: 4,0/6
 • Trwałość: 5,0/6
Ukryj
Pokaż
Opona ok chociaż szału nie robi. Na plus to że jest trwała i bieżnik nie znika tak szybko, z wad to prowadzenie na mokrej nawierzchni. 0 osób uznało tę opinię za pomocną, a Ty? Tak Nie

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  205/55 R16.
  Jej indeks prędkości - H - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 210 km/h, a indeks nośności - 94 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 670 kg.
 • Bridgestone ER300 Ecopia to opona letnia klasy premium przeznaczona do samochodów osobowych. Model Ecopia to produkt bardziej przyjazny dla środowiska. Do produkcji zastosowano mieszankę gumową z dodatkiem naturalnych olejów. Dzięki temu uzyskano wyższą odporność na uszkodzenia oraz niższe opory toczenia. Poza walorami ekologicznymi, opona gwarantuje również wygodną i bezpieczną jazdę. Zaawansowana rzeźba skutecznie redukują aquaplaning, zapewnia wysoką przyczepność oraz krótką drogę hamowania na każdym rodzaju nawierzchni.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).