Continental ContiEcoContact 5 175/65 R14 86 T

Wysyłka Gratis
Dostawa 24.09.2020r.
ContiEcoContact 5
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
86 (do 530 kg)
Indeks prędkości:
T (do 190km/h)
Data produkcji:
2019
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
234 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  175/65 R14.
  Jej indeks prędkości - T - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h, a indeks nośności - 86 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 530 kg.
 • Continental ContiEcoContact 5 to opony zaprojektowane po to, aby jednocześnie uzyskać najwyższe parametry w zakresie bezpieczeństwa, ale również tak, by mieć mały wpływ na środowisko naturalne. To opony letnie, które przystosowane są do użytku zarówno na drogach suchych, jak i mokrych. Nowatorskie rozwiązania zastosowane przez producenta sprawiają, że zachowują stabilność także przy wyższych prędkościach do 300 km/h.

  Typ opony: letnie

  Rozmiary: 14-16 cali

  Bieżnik opony: asymetryczny

  Klasa: premium

  Zastosowanie: samochody osobowe

  Opony Continental ContiEcoContact 5 przeznaczone są w szczególności do stosowania w samochodach wyższej i średniej klasy, w tym w autach sportowych, w których przyjemność jazdy jest kluczowa. Continental udało się przygotować je dodatkowo tak, by były oszczędne i proekologiczne. Istotne w tej dziedzinie są w szczególności niższe opory toczenia dla mniejszego zużycia paliwa, a także skrócona droga hamowania wraz ze świetną przyczepnością niezależnie od aury – zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach będą one gwarantowały bezpieczeństwo jazdy. To zasługa nowoczesnego bieżnika asymetrycznego ze wzorem wydajnie odprowadzającym wodę i utrzymującym stabilność podczas jazdy, w tym na wirażach. Specjalnie dobrana przez producenta mieszanka gumy sprzyja także przyczepności i oszczędności na paliwie oraz dodatkowo powoduje, że opona ściera się równomiernie i powoli.

  Continental ContiEcoContact 5 to jedna z najwyżej ocenianych i często polecanych opon letnich dla samochodów sportowych średniej i wyższej klasy, w których ważne jest uzyskanie jednocześnie dynamizmu i bezpieczeństwa jazdy.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).