Dębica Presto 205/60 R15 91 H

5,1
Wysyłka Gratis
Zapytaj o dostępność
Presto
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
91 (do 615 kg)
Indeks prędkości:
H (do 210km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców (2 opinie)
5,1 111110
279 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Niezależne testy i opinie użytkowników tych opon

2 zebranych opinii 100% użytkowników poleca tę oponę 5,1 ocena ogólna
Pokaż opinie klientów Ukryj opinie klientów
5,0 11111000 Dobra! waw, 2015-04-18

Ocena szczegółowa

 • Sucha nawierzchnia: 5,0/6
 • Tłumienie nierówności: 6,0/6
 • Mokra nawierzchnia: 5,0/6
 • Opory toczenia: 4,0/6
 • Śnieg i błoto pośniegowe: 0,9/6
 • Wygląd opony: -/6
 • Hałas: 5,0/6
 • Trwałość: -/6
Ukryj
Pokaż
Ta opona jest zawsze ugięta czyli dobrze tłumi nierówności ,jest cicha a zużycie paliwa w normie. 20 osób uznało tę opinię za pomocną, a Ty? Tak Nie
5,1 1111110 Bardzo dobra! Tomek, 2013-05-09

Ocena szczegółowa

 • Sucha nawierzchnia: 5,0/6
 • Tłumienie nierówności: -/6
 • Mokra nawierzchnia: 5,0/6
 • Opory toczenia: 5,0/6
 • Śnieg i błoto pośniegowe: -/6
 • Wygląd opony: 5,0/6
 • Hałas: 6,0/6
 • Trwałość: 5,0/6
Ukryj
Pokaż
Nie widzę różnicy w eksploatacji jako typowy użytkownik, w stosunku do poprzednich opon YOKOHAMA oprócz ceny, a ta w stosunku do jakości opon Dębica PRESTO zaskoczyła mnie na plus. I nie tylko mnie. Polecam. 97 osób uznało tę opinię za pomocną, a Ty? Tak Nie

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  205/60 R15.
  Jej indeks prędkości - H - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 210 km/h, a indeks nośności - 91 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 615 kg.
 • Dębica Presto to model opony, który gwarantuje wysokie osiągi latem: zarówno w deszczu, jak i na suchym podłożu. Jej konstrukcja gwarantuje bezproblemowe użytkowanie nawet przy wyższych osiągach. Dębica Presto to opony przeznaczone dla tych kierowców, którzy doceniają jednocześnie oszczędność, bezpieczeństwo i wygodę.

  Typ opony: letnia

  Rozmiary: 14-16 cali

  Bieżnik opony: asymetryczny

  Klasa: ekonomiczna

  Zastosowanie: osobowe

  Dębica oferuje kierowcom szeroką gamę opon letnich. Dębica Presto to jeden z wyższych modeli w asortymencie Dębicy, który jednak nie wyróżnia się zbyt wysoką ceną – właśnie dlatego nieustannie zbiera dużo pozytywnych opinii. Opona wyróżnia się asymetryczną 4-żebrową rzeźbą bieżnika z podwójnym centralnym żebrem oraz bocznymi wzmocnieniami To zapewnia bardzo dobre prowadzenie samochodu na suchych nawierzchniach, ale również poradzi sobie ona w deszczu. Mieszanka gumy z dodatkiem krzemionki gwarantuje elastyczność na mokrych nawierzchniach i równocześnie krótszą drogę hamowania. Dodatkowo Dębica Presto posiada konstrukcję równomiernie rozkładającą nacisk opony na podłoże, co sprzyja wolniejszemu zużywaniu się bieżnika.

  Dębica Presto to godny uwagi model przeznaczony na lato - zarówno te gorące, jak i deszczowe. Asymetryczny bieżnik i specjalnie rozmieszczone rowki zabezpieczają ją przed poślizgami i gwarantują przyczepność na każdej nawierzchni. Na uwagę zasługuje także jej niska cena eksploatacji.

  Uwaga! Od 1 stycznia 2014 r. model Dębica Presto dostępny jest z inną budową bieżnika.

  Zmiany obejmują rozmiary:

  195/65 R15 91H i 91V:

  dębica presto stary bieżnik         dębica presto nowy bieżnik
   
  Bieżnik stary.         Bieżnik nowy.

  oraz 205/55 R16 91H i 91V:

  fulda ecocontrol hp stary bieżnik         dębica presto nowy bieżnik
   
  Bieżnik stary.         Bieżnik nowy.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).