Dębica Presto SUV 235/65 R17 108 V

Wysyłka Gratis
Dostawa 3-4 dni robocze
Presto SUV
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
108 (do 1000 kg)
Indeks prędkości:
V (do 240km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
369 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

  • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
    235/65 R17.
    Jej indeks prędkości - V - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 240 km/h, a indeks nośności - 108 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 1000 kg.
  • Model opony Dębica Presto SUV to udoskonalona i bardziej zaawansowana technologicznie wersja opony Dębica Presto, która może się pochwalić ugruntowaną pozycją wśród polskich kierowców. Wszystko dlatego ponieważ charakteryzuje się dobrymi osiągami, dużą wytrzymałością i świetną ceną. Te wszystkie cechy dotyczą też modelu Dębica Presto SUV. Z tą różnicą, że Dębica Presto SUV produkowana jest przy użyciu jeszcze nowocześniejszych technologii i może pochwalić się większą trwałością w porównaniu do poprzednika. Niezmiennie jednak jej cechą charakterystyczną pozostaje bardzo atrakcyjna cena. Opona Dębica Presto SUV cechuje się zoptymalizowaną konstrukcją i produkowana jest z nowoczesnej mieszanki gumowej z krzemionką. Te dwie cechy to gwarancja tego, że opona będzie się dobrze prowadzić w każdych warunkach, które spotkać można latem. Model wręcz dostosowuje się do aktualnych warunków panujących na drodze. Twoje bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni jest pewne. Opona dzięki obecnym na jej powierzchni rowkom obwodowym i licznym innym nacięciom zapewnia bezpieczeństwo w najtrudniejszych warunkach, a więc na mokrym.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).