Fulda Kristall Control HP 205/55 R16 91 H

Wysyłka Gratis
Dostawa 24.03.2023r.
Kristall Control HP
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
91 (do 615 kg)
Indeks prędkości:
H (do 210km/h)
Data produkcji:
2021
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
325 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  205/55 R16.
  Jej indeks prędkości - H - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 210 km/h, a indeks nośności - 91 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 615 kg.
 • Fulda Kristall Control HP to opona zaprojektowana specjalnie na trudne warunki dla samochodów średniej i wyższej klasy. To dobry zakup na zimę – z Kristall Control HP prowadzenie samochodu będzie jeszcze bardziej stabilne na zaśnieżonych drogach. Zaawansowany system SnowCatcher sprawia, że opona zachowuje najwyższą stabilność i przyczepność na każdego rodzaju nawierzchni.

  Typ opony: zimowa

  Rozmiary: 15-18 cali

  Bieżnik opony: kierunkowy

  Klasa: średnia

  Zastosowanie: samochody osobowe

  Fulda to mający duże grono zadowolonych klientów koncern, który od 1900 roku produkuje opony. W jego ofercie znajdują się nowoczesne opony na każdą porę roku, w tym zimowa Fulda Kristall Control HP. To model wyróżniający się w szczególności sprawdzoną konstrukcją bieżnika – to kierunkowa rzeźba z dużą liczbą lamelek i blokujących się klocków – śnieg w efekcie rozprowadzany jest sprawnie na boki, a samochód zachowuje się stabilnie nawet przy wyższych prędkościach. To także zasługa lekkiego karkasu oraz konstrukcji, by kierowca zawsze pewnie czuł się przy prowadzeniu samochodu. Opona wykonana jest ze specjalnie skomponowanej mieszanki z krzemionką. Jest elastyczna także w ujemnych temperaturach, równomiernie się zużywa i jest bardziej wytrzymała.

  Fulda Kristall Control HP to w efekcie dobry zakup dla osób szukających opony o doskonałej przyczepności, pewnym prowadzeniu nawet przy wyższych prędkościach. Z nią będzie można pokonywać drogi bezpiecznie – śnieg czy błoto pośniegowe nie stanowią żadnej przeszkody.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).