Goodyear Eagle RS-A2 245/45 R19 98 V

Wysyłka Gratis
Zapytaj o dostępność
Eagle RS-A2
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
98 (do 750 kg)
Indeks prędkości:
V (do 240km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
1 506 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

  • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
    245/45 R19.
    Jej indeks prędkości - V - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 240 km/h, a indeks nośności - 98 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 750 kg.
  • Goodyear Eagle RS-A2 to opony letnie, które są zaliczane do klasy premium. Charakteryzują się one najwyższym poziomem osiągów i nowoczesną technologią produkcji. Warto wiedzieć , że prezentowany model jest następcą opon Eagle RS-A. Model spełnia oczekiwania kierowców, którzy oczekują wysokich osiągów każdego dnia lata.

    Opony Goodyear Eagle RS-A2 posiadają agresywny asymetryczny bieżnik, w którym każde żebro ma inny kształt. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność samochodu w bardzo zmiennych i zróżnicowanych warunkach drogowych. Na oponach Goodyear Eagle RS-A2 będziesz spokojnie podróżował w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

    Zadaniem zewnętrznej części bieżnika opon Goodyear Eagle RS-A2 jest zachowanie maksymalnej stabilności podczas manewrowania i jazdy po łukach z większą prędkością. Szerokie rowki na wewnętrznej stronie opony umożliwiają szybkie odprowadzanie wody i ochronę przed niebezpiecznym zjawiskiem aquaplaningu. Goodyear Eagle RS-A2 oferuje Ci maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).