Goodyear UG 8 Performance 225/40 R18 92 V

Wysyłka Gratis
Dostawa 6-7 dni roboczych
UG 8 Performance
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
92 (do 630 kg)
Indeks prędkości:
V (do 240km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
509 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  225/40 R18.
  Jej indeks prędkości - V - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 240 km/h, a indeks nośności - 92 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 630 kg.
 • Goodyear UltraGrip 8 Performance jest jedną z wysoko ocenianych opon na zimę, która została skonstruowana tak, aby zapewnić maksymalną przyczepność nawet w najtrudniejszych warunkach. Wykorzystanie specjalnego kierunkowego bieżnika i technologii 3D-BIS wraz z dopasowaną mieszanką sprawia, że Goodyear UG 8 Performance to atrakcyjna propozycja na śnieg, błoto pośniegowe, deszcz, lód i nawierzchnie suche.

  Typ opony: zimowa

  Rozmiary opony: 15-19 cali

  Bieżnik opony: kierunkowy

  Klasa: premium

  Zastosowanie: samochody osobowe

  Goodyear, jeden z największych koncernów zajmujących się produkcją opon, ma na swoim koncie szeroki wybór różnorodnych modeli. Opony Goodyear UltraGrip 8 Performance w klasie premium zostały przeznaczone dla kierowców szukających przede wszystkim optymalnego bezpieczeństwa, ale jednocześnie doskonałych osiągów. To opony, które zachowują bardzo dobrą przyczepność przez cały czas, nawet na nawierzchni oblodzonej. Technologia produkcji 3D-BIS obejmuje wzajemnie blokujące się klocki bieżnika i centralne żebro działające jak pług śnieżny, które poprawia trakcję i skracają drogę hamowania. Dzięki większej powierzchni styku i mieszance krzemionkowej opona rewelacyjnie zachowuje się na lodzie i w niższych temperaturach. Hydrodynamiczne rowki usuwają szybko wodę spod kół i zapobiegają aquaplaningowi. Goodyear UG 8 Performance to także opona oszczędna, która ma niską masę i opory toczenia, dlatego zmniejsza emisję dwutlenku węgla i zapotrzebowanie na paliwo.

  Goodyear UltraGrip 8 Performance stanowi korzystny zakup na zimę jako profesjonalna opona, z którą jazda na każdej nawierzchni będzie stabilna, precyzyjna i bezpieczna.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).