Hankook RW 06 215/70 R16 108/106 R

Wysyłka Gratis
Dostawa 30.09.2022r.
RW 06
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
108/106 (do 1000 kg)
Indeks prędkości:
R (do 170km/h)
Data produkcji:
2018
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
520 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  215/70 R16.
  Jej indeks prędkości - R - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 170 km/h, a indeks nośności - 108/106 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 1000 kg.
 • Hankook RW 06 to model opony zimowej, która przeznaczona jest do wykorzystania w samochodach dostawczych. Dzięki niej prowadzenie jest stabilne, płynne oraz precyzyjne, także w warunkach trudniejszych – na śniegu, błocie pośniegowym, lodzie oraz w deszczu i na nawierzchniach suchych. Dzięki elastycznej mieszance i specjalnej rzeźbie bieżnika bezpieczeństwo utrzymane jest na najwyższym poziomie.

  Typ opony: zimowa

  Rozmiary opony: 13-17 cali

  Bieżnik opony: symetryczny

  Klasa: premium

  Zastosowanie: samochody dostawcze

  Hankook od kilkudziesięciu lat zajmuje się produkcją opon. W ofercie marki znajduje się duży wybór opon przeznaczonych do różnych typów samochodów, na każde warunki. Hankook RW 06 jest modelem przeznaczonym specjalnie na zimę, w tym bardzo dobrze sprawdza się podczas polskich warunków. Symetryczny bieżnik wykończono licznymi nacięciami i gęstymi lamelami, które zapewniają najlepszą kontrolę nad trakcją, także na śniegu i błocie pośniegowym. Woda i błoto są efektywnie usuwane spod kół, a bieżnik zachowuje stale swoje właściwości dzięki elastycznej mieszance gumy. W efekcie opony gwarantują świetną odporność na aquaplaning i snowplaning. Dodatkową trwałość gwarantuje stalowe opasanie, wzmocnienia boczne oraz pogrubiona warstwa gumy, która zabezpiecza przed pęknięciami i odkształceniami, także w wyniku wjechania na krawężnik.

  Hankook RW 06 jest wobec tego oponą, która będzie korzystnym zakupem dla samochodu dostawczego, gdy liczy się w szczególności bezpieczeństwo oraz wytrzymałość.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).