Laufenn G Fit EQ 195/65 R15 91 T

Wysyłka Gratis
Dostawa 09.06.2023r.
G Fit EQ
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
91 (do 615 kg)
Indeks prędkości:
T (do 190km/h)
Data produkcji:
2023
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
195 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

  • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
    195/65 R15.
    Jej indeks prędkości - T - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h, a indeks nośności - 91 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 615 kg.
  • Laufenn G Fit EQ to opona przeznaczona do aut wyposażonych w silniki o dużej mocy. Model łączy w sobie zrównoważone osiągi i optymalną trwałość z atrakcyjną ceną. Opona powstała na bazie hybrydowej mieszanki zapewniającej dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni. Dopasowuje się ona do różnych temperatur i warunków drogowych, dzięki czemu gwarantuje stabilną, pewną jazdę w każdej sytuacji.

    Za optymalną przyczepność na mokrej nawierzchni odpowiada asymetryczna rzeźba bieżnika składająca się z dwóch niezależnych stref. Szerokie rowki obwodowe sprawnie odprowadzają wodę i błoto spod czoła opony, w efekcie czego nawet podczas niesprzyjającej pogody odpowiednia stabilność zostaje zachowana. Mocne boki bieżnika są odporne na uszkodzenia mechaniczne i otarcia, a to sprawia, że z osiągów opon można korzystać przez dłuższy czas.

    Laufenn to nowa marka należąca do koreańskiego koncernu Hankook. W jej ofercie znajdziemy opony przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych i SUV-ów.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).