Nexen N'Blue Premium 195/65 R15 91 T

Wysyłka Gratis
Dostawa 6-7 dni roboczych
N'Blue Premium
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
91 (do 615 kg)
Indeks prędkości:
T (do 190km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
235 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  195/65 R15.
  Jej indeks prędkości - T - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h, a indeks nośności - 91 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 615 kg.
 • Nexen N’Blue Premium to opony letnie klasy ekonomicznej, które są przeznaczone do samochodów osobowych. Model jest wyposażony w asymetryczny bieżnik, który zapewnia nie tylko bezpieczną, ale też bardzo komfortową jazdę.

  Asymetryczny bieżnik opon Nexen N’Blue Premium umożliwia zachowanie stabilności zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Zewnętrzna część bieżnika to bardzo sprawne i dynamiczne pokonywanie zakrętów. Wewnętrzna do spółki z rowkami obwodowymi odprowadza wodę. Chroni to przed zjawiskiem aquaplaningu i poprawia prowadzenie w trudniejszych warunkach.

  Mieszanka gumowa opon Nexen N’Blue Premium zawiera krzemionkę, która skraca drogę hamowania i poprawia ruszanie na mokrej nawierzchni. Daje to poczucie kontroli nad samochodem także w trudniejszych warunkach.

  Warto wiedzieć, że Nexen to koreańska marka należąca do grona rozwijających się najbardziej dynamicznie. Opony Nexen zdobywają coraz większą popularnością w Europie. Świadczą o tym pozytywne opinie kierowców o poszczególnych modelach opon marki.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).