Pirelli P Zero Nero GT 245/45 R18 100 Y

Wysyłka Gratis
Dostawa 28.10.2020r.
P Zero Nero GT
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
100 (do 800 kg)
Indeks prędkości:
Y (do 300km/h)
Data produkcji:
2020
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
500 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  245/45 R18.
  Jej indeks prędkości - Y - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 300 km/h, a indeks nośności - 100 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 800 kg.
 • Lubisz poczuć emocje płynące ze sportowej jazdy? Jeśli tak, to Pirelli P Zero Nero GT jest modelem dla Ciebie. Prezentowany model został zaprojektowany z myślą o samochodach o dużej mocy i sportowym charakterze.

  Pirelli P Zero Nero GT zapewnia niezmienny poziom osiągów i komfortu przez cały okres jej użytkowania. Nowoczesna konstrukcja tego modelu zapewnia jego dłuższe przebiegi, co jest dość rzadko spotykaną cechą w przypadku opon sportowych.

  Co więcej, wysoka odporność na zużycie idzie tutaj w parze z doskonałą przyczepnością na mokrej i suchej nawierzchni. Opony Pirelli P Zero Nero GT to najlepszy wybór dla fanów tuningu i właścicieli najbardziej wymagających samochodów. Warto wiedzieć, że ten model bardzo dobrze współpracuje z większymi felgami (jego rozmiary niskoprofilowe są zdecydowanie godne polecenia).

  Opony letnie Pirelli P Zero Nero GT spełnią Twoje oczekiwania i zapewnią niezapomniane wrażenia z jazdy. To idealny wybór dla osób posiadających mocniejsze auto i preferujących dynamiczny styl jazdy.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).