Yokohama W.drive V903 175/65 R14 82 T

Wysyłka Gratis
Dostawa 6-7 dni roboczych
W.drive V903
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
82 (do 475 kg)
Indeks prędkości:
T (do 190km/h)
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców
223 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Opis opony

 • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
  175/65 R14.
  Jej indeks prędkości - T - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h, a indeks nośności - 82 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 475 kg.
 • Technologicznie zaawansowana opona Yokohama W.drive V903 stanowi doskonałą propozycję na zimowe warunki, w tym na polskie drogi. To nowy model należący do serii W.drive, który wyróżnia się specjalną konstrukcją kierunkową i zwężonym krojem bieżnika, by wspomagać bezpieczne podróżowanie na krótszych i dłuższych dystansach niezależnie od aury.

  Typ opony: zimowa

  Rozmiary opony: 13-15 cali

  Bieżnik opony: kierunkowy

  Klasa: premium

  Zastosowanie: samochody osobowe

  Opony Yokohama pochodzą z Japonii i są tam produkowane już od prawie stu lat. Firma została założona w 1917 roku i od tego czasu zajmuje się dostarczaniem ogumienia bazującego na nowoczesnych technologiach gumowych i konstrukcjach. Yokohama to jeden z najbardziej popularnych dostawców opon w Japonii. Model Yokohama W.drive V903 jest skierowany głównie do właścicieli samochodów małych i kompaktowych w klasie średniej i wyższej. Marka przygotowała oponę premium, która opiera się na konstrukcji kierunkowej wraz z oryginalnymi wielowarstwowymi rowkami wzdłużnymi poprawiającymi przyczepność na nawierzchniach zaśnieżonych i z lodem. Wykorzystano w niej także rowki zygzakowate, które odpowiadają za optymalne zachowanie się opony na nawierzchni mokrej. Dodatkowe trójwymiarowe ściany boków i centralnego żebra poprawiają stabilność poprzez uzyskanie większej powierzchni styku. Całość wykonano w krzemionkowej mieszance o wysokiej elastyczności i trwałości.

  Opony Yokohama W.drive V903 zbierają stale dobre opinie. Ich innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne poprawiają jakość jazdy niezależnie od warunków – na każdej nawierzchni jazda z nimi będzie wygodna i pewna.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).